Latest Besiktas News

tr

Son aday Koevermans [Görüntülü Haber]Beşiktaş, transfer dönemi sona ermeden kadrosuna katmak istediği yabancı forvet oyuncusu için temaslarını artırdı. Siyah beyazlı yöneticiler, AZ Alkmaar'da forma giyen ve bir hafta öncesine kadar Fenerbahçe'yle de adı anılan Danny Koevermans için girişimlere başladı. Bu oyuncunun menajeri ve Hollanda kulübü ile görüşmelere başlayan Beşiktaş'ın, bir hafta içinde bu transferi bitirmek istediği öğrenildi.
Teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın da bu futbolcuyu kadrosunda görmek istediğini belirtmesi üzerine temasların hızlandığı ve önümüzdeki günlerde siyah beyazlı yöneticilerin Hollanda'ya gidecekleri kaydedildi.
Öte yandan Beşiktaş'ın Koevermans için yaptığı teklif üzerine AZ Alkmaar yetkililerinin dün gerçekleştirdiği toplantı sonrası, bu futbolcunun bonservis bedelinde indirime gidecekleri belirtildi. Düne kadar 7.5 milyon Euro'luk bonservis bedeli istenen Koevermans'ın fiyatının düşmesinin sebebi ise, Hollanda kulübünün bu futbolcu üzerinde bulunan özel bir hakkını kullanmaktan vazgeçmesi olduğu öğrenildi. AZ, bu hakkını kullanıp 7.5 milyon Euro'da ısrar etmesi halinde Beşiktaş Hollanda mahkemesine başvurarak, 8 gün içinde çıkacak bir kararla bu futbolcuyu çok ucuz bir ücrete transfer edebilecekti.
Ancak AZ Alkmaar, bu hakkını kullanamayacağını açıklaması üzerine pazarlıklar başladı. Son yapılan görüşmelerde Koevermans'ın bonservis bedelinin 5 milyon Euro'ya kadar indiği ve bu fiyatın daha da inebileceği kaydedildi. Ayrıca Beşiktaş, AZ Alkmaar kulübü ile anlaşırsa Koevermans'a yıllık bir milyon Euro ücret verecek.