Latest Besiktas News

tr

Demirören'e karşı sert muhalefet


Beşiktaş'ta 2006 yılında yapılan Mali Kongre'de yönetimi ibra etmeyen 3 kişiden biri olan ve mahkeme sürecini başlatan Cengiz Sarıkaya, siyah-beyazlı yönetimi sert biçimde uyardı. Asliye davasına açtığı ilk davası reddedildikten sonra Yargıtay'dan zaferle çıkan Sarıkaya'nın eli, yüksek mahkemenin, kulübün itirazını geri çevirmesiyle de iyice güçlenmişti. Beşiktaş Genel Kurulu 2006'daki Mali Kongre'de özellikle Fulya Projesi'nden akacak gelirlerin kırdırılması konusunda büyük tartışmalar yaşamıştı. Bunun sonucunda yönetimi ibra etmeyen üç kişiden biri olan Cengiz Sarıkaya, işlerin oldu bittiye gelmemesi için Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurdu.

BAŞKAN AÇIKLAMA YAPAMADI

Mahkeme başvuruyu reddetti. Bunun üzerine Sarıkaya temyize gitti. Yargıtay, yaklaşık 2 ay önce davanın görülmesi gerektiğine hükmetti. Beşiktaş Kulübü'nün karar düzeltme talebi de iki hafta önce Yargıtay'dan döndü. Böylece Sarıkaya'nın Mali Genel Kurul'un iptali için başlattığı hukuk savaşı devam etti. Bu arada başkan Yıldırım Demirören'in iki hafta önce Fulya'nın gelirlerinin (120-150 milyon dolar) 80 milyon dolara kırdırılacağını açıklayacağı basın toplantısı da iptal edildi. Bu iptalle ilgili çeşitli iddialar ortaya atıldı ama gerçekte Yargıtay, kulübün itirazını geri çevirdiği için basın toplantısının yapılamadığı ortaya çıktı.

BEŞİKTAŞ SAHİPSİZ DEĞİL

Hukuk mücadelesinde son iki raundu kazanan Sarıkaya, Sabah'a yaptığı açıklamada, "Başta Süleyman Seba, Beşiktaş'a hizmet edenlerin kazandırdıkları çarçur ediliyor. Son örnek Del Bosque davası. Fulya'yı kendi hatalarına kurban edecekler. Gelirleri kırdırma konusunda önlerinde bir engel olmayabilir. Ama hukuki süreç devam ederken bunu yapmaları ne ahlaki ne de vicdani... Aceleleri ne? Bu kırdırma operasyonunun amacı, kendi paralarını kurtarmak. Ama Beşiktaş sahipsiz değil. Bunu yaparlarsa davayı asliye hukuktan ağır cezaya çevireceğim. Beşiktaş'a zarar verenlerden hesap soracağım. Onlar artık biraz da Beşiktaş'ı düşünsünler" diye konuştu.
Kaynak : Sabah